No Comments

Chcesz zorganizować udany wypoczynek w polskich górach, ale zupełnie nie wiesz jak? Jeśli tak, to na pewno musisz zacząć przede wszystkim od poszukiwań kurortu, do którego będziesz chciał się wybrać. Dzisiaj w polskich górach możemy znaleźć wiele naprawdę ciekawych oraz atrakcyjnych pod względem turystycznym kurortów wypoczynkowych, w których możemy się zatrzymać. Wszystko jednak zależy przede wszystkim od tego, które góry wybierzemy. My polecamy noclegi w Jaśle i wyjazd w góry Beskidu Sądeckiego – atrakcje oraz wygoda gwarantowana!

Przygotowania

Wybierając się w góry należy podjąć decyzję jakiego typu będzie to wyprawa: jednodniowa czy wielodniowa. W przypadku tej pierwszej zabieramy samochód, jedziemy maksymalnie wcześnie rano do miejsca oddalonego nie więcej jak sto – dwieście kilometrów, następnie chodzimy przez pięć – osiem godzin po umiarkowanie trudnym terenie i wracamy w to samo miejsce. Można też wyjść w innym miejscu – górskie szlaki oferowane przez Beskid Sądecki należą do jednych z najpiękniejszych w Polsce. Można także wybrać się dwoma samochodami w kilka osób i umówić się, że jedna grupa idzie od tej strony, a druga od drugiej. W tym wypadku czeka nas radosne spotkanie na szczycie lub gdzieś po drodze – zabierzmy telefony, aby się łatwiej kontaktować. Trzeba pamiętać, że akurat w przypadku gór ważny jest zasięg, tak więc dobrze by było, gdyby ktoś bardziej obeznany z telefonią ustawił na sztywno sieć używanego operatora w opcjach. Kolejnym sposobem na zaplanowanie wycieczki są noclegi w górach. W tym wypadku zabieramy ze sobą w miarę duży plecak, namiot lub pieniądze na schroniska, mapę i oczywiście planujemy trasę jeszcze w domu, tak aby nie okazało się, że nocą nie będziemy mieli gdzie spać. Należy też uważać na schroniska, które są zamykane w godzinach nocnych. Można też znaleźć ośrodki z domkami, które pozwolą przenocować w wygodnych warunkach za przyzwoitą cenę. Przykładem takiego ośrodka jest: http://www.domkiwbeskidach.pl/domek-w-gorach.html

Dobre przygotowanie i organizacja gwarantuje udany wypoczynek. Co więcej, dokładne rozplanowanie wyjazdu pozwoli przewidzieć koszty i uniknąć nieprzyjemnych sytuacji czy innych zdarzeń, które potrafią zaskoczyć podczas urlopu.

Zapisz

Categories: Noclegi w górach

Dodaj komentarz